Říjen 2008

tak dobrú noc

31. října 2008 v 21:42 Odpad
dobrú a užite si zvyšok haloweena papa zajtra pridemboooooOOOOBOOOO

31. října 2008 v 18:46 Odpad

dollz halloween

31. října 2008 v 18:41 Odpad
PixelBee.com - Cartoon Dolls, Dressup Games, Myspace Glitters, Graphics. PixelBee.com - Cartoon Dolls, Dressup Games, Myspace Glitters, Graphics. PixelBee.com - Cartoon Dolls, Dressup Games, Myspace Glitters, Graphics.

Halloween obrázky

31. října 2008 v 18:37 Odpad
GlitterKiss.com - Custom Glitter Graphics Generators and more..GlitterKiss.com - Custom Glitter Graphics Generators and more..

a dame si nejakú suťaž

31. října 2008 v 18:33 suťaže

Hádaj čo je na obrázku

Čo chceš na diplom??

Beru 1-vých 5


Praju vám na halloween:

31. října 2008 v 18:26 Odpad
Aby bol poriadne strašidelný
aby nebol nudný
aby si si ho užil/a
tak toto vam prajem ja a co prajete vi mne? pište do comentov
Halloween necco

31. října 2008 v 7:31 Odpad
Halloween
I přesto že si mnoho lidí myslí, že Halloween je spíše americký svátek, není tomu tak. Tenhle svátek pochází totiž už od Keltů. Keltové jej slavili jako Samhain. Pro Kelty byl tento svátek, začátkem roku a také věřili že v tento den se duše zemřelých vracejí na zemský povrch a živí mohou navštívit podzemí. Proto dlabali svítilny z řepy, aby vítaly zemřelé předky a zároveň sloužily jako ochrana proti zlomyslným duchům.Lidé se také převlékali do starých cárů a malovali si obličeje, aby se uchránili před zlými duchy. Na začátku 1. století našeho letopočtu byla keltská uzemí dobyta Římany a keltské a římské zvyky se začaly prolínat. Ke svátku Samhain se začal slavit i konec úrody a k jeho symbolům přibylo obilí a ovoce. Během dalších asi 500 let se šířil vliv katolické církve. Papež Bonifác IV. se chtěl zbavit pohanských zvyků a tak pro období Samhainu vytvořil nový svátek - Svátek všech svatých.(anglicky je tento svátek - All Hallows' Day, z čehož vznikl název Halloween). Lidé pak slavili tyto svátky a oba a v 16. století se tyto svátky prolnuly v jeden. Pak byl tento zvyk přestěhovalci zavlečen do USA, kde se zjistilo že dýně se pro vydlabávání hodí více než řepa. Tak tohle byla stručná historie Halloweenu. A jak se Halloween(Samhain) slaví v současnosti? Takže u nás se tato tradice zatím moc neujala a slaví se spíše dušičky.Svátek se slaví v podvečer 31. října (a trvá do východu slunce1. listopadu)především v anglicky mluvících zemích - jak v Irsku a Británii, tak i např. ve Spojených státech, kam tento svátek přenesli irští emigranti.Ze starých zvyků se ve spojitosti s Halloweenem zachovaly zejména "lucerničky" pro mrtvé (dýně vyřezaná do podoby strašidelného obličeje se zapálenou svíčkou uvnitř se stala jakýmsi symbolem Halloweenu) a převlékání do strašidelných kostýmů - v dnešní době se převlékají koledníci (zejména děti), kteří chodí dům od domu žadonit o cukroví, případně o peníze. Málokterý z malých koledníků ale tuší, odkud se tento svátek vzal a jaký byl původní účel těchto zvyků. Děti chodí od domu k domu a říkají proslulou říkanku - Trick or treat( Koledu nebo vám něco provedu).Tradičními znakyHalloweenu jsou dýně, speciálně vyřezané a uvnitř je svíčka (tzv. Jack-o'-Lantern), dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci atd. Barvy černá a oranžová.
Tenhle článek jsem psala z hlavy a také pomocí internetové encyklopedie wikipedie. Nekopírovat a nebo se nejdříve zeptata a uvést zdroj! Jinak by mě docela zajímal váš názor na tenhle svátek a také jestli ho slavíte. Díky tomuhle článku jsem zjistila že je velmi zajímavý a takový krásně tajemný takže ho možná také oslavím.
Tak a ještě přidám nějaké obrázky na oživení tohodle článečku.....


A ja vam prajem....

31. října 2008 v 7:28 Odpad
........................................................78 diplom

30. října 2008 v 14:09 diplomky pre mňa

peknučky vankušik

30. října 2008 v 12:31 Avril

bankovka s avril pani

30. října 2008 v 12:20 Avril

zmrzlinky

30. října 2008 v 12:16 colorky
food1269.giffood1258.gifsweet♥
Klik na celý článek